Medlemmernes hjemmeside

Her kan du se oplysninger og link til de af Plantefarvernes medlemmer, der ønsker det.

Inger Ferbing
Glaskunstner
Bavneåsen 55, 2640 Hedehusene
Tlf: 23 27 83 86
E-mail: Ingerferbing@gmail.com
Web: www.ferbing-glas.dk

Marianne Schmidt
Tasker, kurve og smykker i genbrugsmaterialer
Tlf. 42 72 23 43
E-mail: msas@mail.dk
Web: http://kunstibyen.dk/kurve_tasker_papirdeltagere/marianne_schmidt.html

Berit Millner Hansen
Glaskunstner
Slotsherrens Vænge 9, 1. th
2610 Rødovre
Tlf. 20 77 70 94
E-mail: bmh0206@yahoo.dk
Web: http://www.beritmillnerglas.dk

Bente Bruun-Jensen
Silkpaint-design
Lyøvej 10
4200 Slagelse
E-mail: bruunjensenbente@gmail.com
Web: http://www.silkpaint-design.dk/

 Jennifer Mary Lehm
Billedmager
E-mail: jmf.lehm@mail.dk
Web: http://jm-artandstitch.dk/

Tine Strandgård
Autodidakt kunster og kunsthåndværker
E-mail: tine@tineting.dk
Web: www.tineting.dk

Karin Andresen
Tasker kurve og smykker af forarbejdede traktorslanger m.m.
Mail: karin@karinsdesign.dk
karin.andresen1953@gmail.com
Web: www.karinsdesign.dk
http://kunstibyen.dk/kurve_tasker_papirdeltagere/karin_andresen.htm

Karina Kristiansen
Beklædning i uld, silke og andre naturmaterialer
Mobil: 29 90 64 09
E-mail: Karina.kristiansen@c.dk
Hjemmeside: www.draperiet.dk

Joan Berg
NUNO-filt, design, glasbrocher, kurser
Hundige Bygade 3,
2670 Greve
Mobil: 61 65 00 03
E-mail: joan@fireretninger.dk
Web: www.joanberg.dk 

Charlotte Mikkelsen
Utraditionelle smykker, billeder, skulpturer, installationer og fotos
Korntoften 4, Ganløse
3660 Stenløse
Tlf: 48 18 12 60
Mobil: 23 44 36 60

 

 

Share Button
Plantefarvernes hjemmeside er konstrueret af www.backuphuset.dk