Sommermarkedet flytter til et nyt sted i 2024

af Berit Millner den 3. oktober 2023

 

Der er sket en del ændringer her på det sidste. Den største og mest omfattende ændring er, at vores Sommermarked er flyttet i 2024, både hvad angår tid og sted.

Til næste år vil Sommermarkedet finde sted i Kulturhuset Risbjerggaard i Hvidovre.
Og markedet vil finde sted i weekenden d. 25.-26. maj 2024.
Vi har i bestyrelsen lavet aftale ind i fremtiden med Risbjerggaard om at lave sommermarked hos dem hvert år fremover den første weekend i juni fra 2025, og denne weekend er allerede bestilt.

Vi håber, at I alle som medlemmer vil finde glæde og ro i de nye omgivelser og den ændrede tid for 2024, nu da vi ikke havde mulighed for at blive på Gammelgaard.

Vi i bestyrelsen ser Risbjerggaard som et nyt godt sted for os alle i Plantefarverne. Der er fine faciliteter, og det ligge godt for de fleste af os. For at starte op et nyt sted må vi nok alle sammen gøre en ekstra indsats for at få alle vores søde og dejlige kunder med os. Derfor må I meget gerne kontakte og skrive ud om ændringer til alle dem, som I kender, og som I ved, plejer at komme på vores sommermarked. Så de kommer til Risbjerggaard i Hvidovre.

Desværre var vores ønskede weekend booket i 2024, men så har vi fået weekenden før i stedet for.

Vi i bestyrelsen er i gang med at finde muligheder for musik og madsalg mm. på Risbjerggaard, så vi kan få et fint sommermarked og næsten, som vi plejer.

Share Button

Forrige indlæg:

Næste indlæg:

Plantefarvernes hjemmeside er konstrueret af www.backuphuset.dk